JXTC Departure - шаблон joomla Создание сайтов

 

خانم اسکاول شین میگوید:از کلام شما بر شما حکم میشود                                                       کلماتی که به زبان میاوریم می توانند تاثیر مستقیم در سرنوشت ما داشته باشند .                               درآیه33 سوره یوسف(ع) میخوانیم :حضرت یوسف فرمود زندان برای من از خواسته این زنان بهتر است و خداوند در آیه بعدی میفرماید :وخداوند دعای او را اجابت کرد . حضرت محمد(ص) میفرمایند یوسف باید طلب عافیت میکرد . ویا در زندان یکی از زندانیها خوابش را برای یوسف تعریف میکند و میگوید خواب دیدم که سبدی بر سر دارم و پرندگان از نانهای درون سبد میخورند وحضرت یوسف میفرماید :اعدام میشوی .آن مرد گفت من دروغ گفتم من اصلاٌ خوابی ندیدم .حضرت یوسف فرمودند تو دیگر این را به زبان آوردی و حکم اجرا خواهد شد(سوره یوسف)
                                                                                                                                         تمام کلمات ما اثر بخش هستند مثلاً اگر به شوخی به کسی بگوییم :خاک بر سرت . مطمئن باشید در زمانی و در جایی خودمان حسابی خاک بر سر میشویم...                                                              اگر روزی به دنبال آدرسی بوده اید و حسابی دچار مشکل شده اید،مطمئن باشید قبلاً به کسی ، به شوخی یا جدی گفته اید"گم شو"                                                                                             اگر در خیابان از رانندگی شما انتقاد شود و حرفی ناخوشایند بشنوید شک نکنید که خودتان در جایی از شخص دیگری انتقاد کرده اید.
امام صادق(ع):هر کس مومنی را به دلیل عملی سرزنش کند نمیرد تا خود به آن مبتلا گردد.
بنابراین خیلی باید مراقب حرف زدنمان باشیم و هیچگاه در مورد چیزی که از آن اطلاعی نداریم اظهار نظر نکنیم هرگز نباید دیگران را سرزنش و یا قضاوت کرد یعنی ما اصلاً حق چنین کاری را نداریم .
هنگام سخن گفتن باید از کلمات و جملات زیبا و مثبت استفاده کرد .دوستی دارم که هرگاه میخواهد سفر برود میگوید" من میدانم که مشکلی پیش خواهد آمد" و هر بار هم برایش مشکلی پیش میاید .
بعضی از مردم در مورد کاری که میخواهند انجام بدهند پیش بینی های منفی میکنند و زمانیکه نتیجه بد نصیبشان میشود می گویند من که قبلاً گفته بودم چنین میشود .
عزیزان ما با سخنان ، افکار و احساسات خود آینده خویش را میسازیم.از این پس بیشتر مراقب باشیم.طبق قانون انتظار ما آنچه را دریافت میکنیم که منتظرش هستیم.
افسانه دارقدسی

logo-samandehi