JXTC Departure - шаблон joomla Создание сайтов

رازهای نهفته در خلقت انسان

مقام انسان به قدری بلند مرتبه است که خداوند هنگام آفرینش او به فرشتگان امر کرد که بر او سجده کنند و زمانیکه انسان را آفرید به خودش تبریک گفت( فتبارک الله احسن الخالقین )

به راستی انسان چه ویژگی دارد که خداوند در آفرینش او به خودش تبریک گفت و به فرشتگان امر کرد که بر او سجده کنند ؟؟

سوره بقره آیه 30: بیاد آر وقتی که پروردگارت فرشتگان را فرمود که من در زمین خلیفه ای خواهم گماشت گفتند آیا کسانی را در زمین خواهی گماشت که فساد کنند و خونها بریزندو حال آنکه ما خود تو را تسبیح و تقدیس می کنیم خداوند فرمود :من چیزی از اسرار خلقت بشر میدانم که شما نمیدانید !!!؟؟ 

آن راز چیست که خداوند درباره انسان میداند و فرشته ها آنرا نمیدانستند؟  آن چیزی نیست جز اینکه خداوند از روح خودش درانسان دمیده است(سوره حجر آیه29:نفخت فیه من روحی) خداوند می فرماید من از رگ گردن به شما نزدیکترم ( سوره ق آیه 16:نحن اقرب الیه من حبل الورید )

خداوند که خالق کل جهان هستی است از روح خود در انسان دمیده است و به او قدرت خلق عطا کرده است، این به این معناست که انسان میتواند خلق کند، اما خلق چه چیزی؟ انسان قادر به خلق زندگی خویش است .انسان سرنوشت خویش را می نویسد و آنرا اجرا میکند، این قدرت بزرگ انسان است. حال باسوالی مواجه میشویم :چرا بیشتر مردم جهان سرنوشتهای خوبی برای خود ننوشته اند ؟چرا اکثر مردم در فقر و تنگدستی به سر می برند؟ در بخش ضمیرخودآگاه و ضمیرناخودآگاه گفته شدکه انسان بوسیله باورهایی که در ضمیرناخودآگاه خود کاشته است زندگی خود را می سازد ( پیشنهاد می کنم حتماً این بخش را مطالعه فرمایید )

ذهن انسان در لحظه تولد مانند لوحی پاک و سفید است و همچون زمین مستعدی است که آماده کشت دانه است.هر دانه ای در آن کاشته شود پس از سالها جوانه زده و سرنوشت را رقم میزند. انسان فطرتاً پاک و بهشتی است، ما پاره ای از خداییم، ریشه های ما در آسمان است و فقط کمی پایین آمده ایم و باید دوباره به همان جایگاه اصلی خود بازگردیم.روح ملکوتی انسان همفرکانس با روح خداست ما همواره او را می جوییم هم اوست که به ما هویت میدهد. ماخلیفه و جانشین او بر روی زمین هستیم .خداوند ما را برای جانشینی خودش در زمین خلق کرد ، تا ما هم خلق کنیم ، زیبایی خلق کنیم عشق خلق کنیم شادی خلق کنیم زندگی های عالی خلق کنیم..........پس چه شد؟؟

چه اتفاقاتی روی داد که انسان این چنین سقوط کرد؟  پاسخ این سوال در الگوهای غلطی است که انسان در طول تاریخ از آنها الگوبرداری کرده است و نیز باورهای مخربی که در گذر زمان در اذهان مردم جا خوش کرده اند. انسان برای عشق ورزیدن آفریده شد ، اما از نفرت الگو گرفت ،برای بخشش آفریده شد ولی از خساست الگو گرفت ، برای خلقِ زندگی خودش آفریده شد اما رقابت و حسادت را پیش گرفت.  مکانیسم تحقق اهداف در انسان، خلقِ زندگی و سرنوشتِ خود از طریق درخواست است از زمانیکه انسان خواسته های خود را اعلام میکندکائنات دست به کار میشوند و وظیفه انسان باور ، یقین  و اقداماتی در راستای قوانین و سنتهای الهی است  اما انسان در طول تاریخ راه خود را گم کرده است و برای رسیدن به خواسته هایش از مکانیسمهای تحقق خواسته ها در حیوانات استفاده کرده است یعنی متوسل به زور، حیله، حقه، فریب، دزدی ، کلاهبرداری و....شده است انسان اشرف مخلوقات است این روشها مختص به حیوانات است که بر اساس غریزه عمل میکنند  . انسان از قدرت خلقِ سرنوشت برخوردار است اما بیراهه میرود به این ترتیب با گذر زمان بذرهای سمی چون نفرت –خساست-رقابت – کینه-خشم-حسادت-فساد-دشمنی -دروغگویی و دهها صفت ناپسند دیگر در زمین وجود انسان کاشته شد و این بذرهای سمی نسل به نسل منتقل شد و انسان از اصلش دور شد.انسان باید با طبیعت همراستا و یکرنگ باشد : چون آسمانِ آبی ، صاف و یکدست-چون آب ، روان و پاک و زلال – چون هوا، رقیق و زندگی بخش –چون پرنده ها ،آزاد و رها- چون گلها ، زیبا و خوشبو - چون خورشید مهربان و گرمی بخش-چون دریا، سخاوتمند و بخشنده-چون ابر ،حیات بخش و سایه گستر-چون پروانه ها شاد و رقصان باشد. وقتی چنین شد جهان در دستان ماست.

خداوند در سوره جاثیه آیه13: میفرماید: آسمان و زمین و آنچه در آنهاست را مسخر انسان قرار دادیم که به خواسته هایش برسد. این است هدف از خلقت انسان!! بیاییم از امروز مهربانتر باشیم ، بخشش را عادت هر روزمان کنیم ، شاد باشیم و به دیگران شادی ببخشیم،به یکدیگر هدیه بدهیم ، بی بهانه لبخند بزنیم و......بیاییم از امروز سعی کنیم به اصل خویش برگردیم و خدایی شدن را آغاز کنیم !!

logo-samandehi