JXTC Departure - шаблон joomla Создание сайтов

چگونگی عملکرد باورها و ساخت سرنوشت


 دوست عزیزلطفاً قبل از مطالعه این بخش ،حتماً بخش "ضمیرخودآگاه-ضمیرناخودآگاه-نظام باورها "را مطالعه بفرمایید.

گفته شد که سیستم باورهای انسان تا سنین 8 الی 12 سالگی ساخته میشود.گفتیم که باورهایی که در ضمیرناخودآگاه تثبیت میشوند مانند سیمان به ذهن می چسبند و همین باورها هستند که رفتارهای شخص را در آینده کنترل و هدایت میکنند . سرنوشت و زندگی شخص بر اساس این رفتارها ساخته میشود.

به عنوان مثال فرض کنید در مورد مفهومِ پول در ذهن فردی چندین سوژه  وجود دارد:پول باعث دعواهای زیادی بین والدین من میشود-پول درآوردن مشکل است-اوضاع اقتصادی بد است-ثروتمندان آدمهای خسیس، بی رحم ،خودخواه و بدجنسی هستند –پول اصلاً چیز خوبی نیست و......حاصل این سوژه ها، باور محکمی را در ذهن فرد می سازد:"پول به درد نمیخورد" همین افکار واحساسات نسبت به پول باعث بروز رفتارهایی در آینده میشوند که پول را از او می راند !!!ممکن است گاهی به سمت درآمد بیشتر تمایل یابد اما خیلی زود به وضع قبل بازمیگردد زیرا ضمیرناخودآگاه مانع ادامه آن میگردد و به او میگوید :تو مالِ این حرفها نیستی چون خوب میدانی که پول چیز خوبی نیست !!
ضمیرناخودآگاه فطرتاً میخواهد انسان را به سمت انسانی خوب هدایت کند و ملاک هدایت آن باورهای شخص است در مثال بالا مفهوم  پول در ذهن او تبدیل به مفهومی شده است که او را به سمت خودخواهی و بی رحمی و خساست میکشاند در نتیجه ضمیرناخودآگاه مانع هرگونه رفتارهایی خواهد شد که منجر به دریافت پول بیشتری شود. 

ضمیرناخودآگاه به هوش لایتناهی متصل است و همه کائنات از طریق هوش لایتناهی به یکدیگر متصلند (منظور از کائنات عموم موجودات جهان  است زنده و غیر زنده و کل پدیده ها مانند رعد وبرق ،باد و ...)  فرکانس افکار  از طریق ضمیر ناخودآگاه به هوش لایتناهی میرسد به این ترتیب کائنات برای تحقق باورهایی که شخص در ضمیرناخودآگاه کاشته است، بسیج میشوند .در مورد مثال بالا افکار منفی در مورد"پول"  از ضمیرناخودآگاه  در جهان هستی منتشر میشود و از آنجا که همه کائنات با یکدیگر از طریق هوش لایتناهی ارتباط دارند، رویدادهایی طراحی میشود که مانع رسیدن پولِ زیاد به  آن شخص شوند. با اینکه ضمیر خودآگاه به شدت به دنبال پول است ولی ضمیرناخودآگاه و نظام کائنات هر رویدادی را که منجر به جذب پول میشود، مسکوت میگذارند و شخص هرگز به درآمد دلخواهش نمیرسد و هر واکنشی مانند تغییر شغل ،تغییر محل زندگی و.... کاملاً بی اثر است. باورهای ذهنی چنان محکم و استوارند که حد ندارد  زیرا بذر این باورها در کودکی کاشته شده اند و شخص به اندازه سالهای عمرش آن بذرها را آبیاری کرده و پرورش داده است.

باورهای غلط زندگی انسان را در تمام جنبه ها تحت تأثیر قرار میدهند کسانیکه همیشه در رابطه ها با مشکل روبرو هستند یا کسانیکه در یک فعالیت خاص همیشه شکست میخورند  و یا ترسهای  بی دلیل  و ... .

آیا میتوان باورها را تغییر داد؟؟ بله میتوان ، ولی نیاز به تمرینات خاصی دارد که زمان بَر است نباید توقع داشت سریع  بتوان باورهای جدیدی را جایگزینِ باورهایی کرد که سالهاست در ذهن خانه کرده اند.

برای شروع باید تمام ورودیهای ضمیرخودآگاه را بر روی باورهای مخرب و بازدارنده بست اما به دلیل اینکه جدایی از محیط امکان پذیر نیست ، نمیتوان ورودیها را بست و این خودِ ما هستیم که باید هوشیار باشیم و هر چیزی را که بازدارنده است نپذیریم  و مهارتهای خاصی را  در خود پرورش بدهیم  تا محرکهای محیطی نتوانند روی ذهنمان  آثار مخرب و بازدارنده ، بگذارند.

با توجه به این بحث به خوبی به اهمیت پرورش فرزندانمان پی می بریم به طوریکه مانع از ساخت باورهای مخرب و بازدارنده در آنان بشویم.

 

logo-samandehi